אימון מנטלי עסקי אישי

אימון מנטלי עסקי אישי – חוסן, מודעות, ביטחון

ללא ספק, מנהל ובעל עסק צריך להפגין יכולות מנטליות גבוהות. עליו לעמוד בלחצים המגיעים מלמעלה, מצד הממונים שמצפים לביצועים גבוהים, וגם בלחצים מלמטה, מצד האנשים שעובדים תחתיו והם בעלי רצונות, שאיפות וחיי משפחה. עליו לנהל את הצוות באופן אפקטיבי ולעיתים אסרטיבי, וגם להשתמש בשפה ניהולית רכה. עליו לעסוק במשימות מגוונות ולוודא שהן מתבצעות על הצד הטוב ביותר, ומאידך גם לתת אמון בצוות המבצע.

כל זה, עוד לפני שדיברנו על שיווק עצמי ונאומי מעליות, על השתתפות בנטוורקינג ויצירת שיתופי פעולה עסקיים, על היכולת להגיד "לא" לעובדים, לקוחות ולעיתים גם לאנשים שמעליו, ועוד רשימת העומסים ארוכה.

לכן, אימון עסקי לבעלי עסקים ומנהלים כולל לא פעם דגש על הפן המנטלי, המקנה כלים חיוניים ותמיכה מאדם שמכיר היטב את הלחצים ויכול להציע דרכי התנהלות מיטיבות.

כיצד אימון מנטלי מסייע לבעלי עסקים ומנהלים?

אימון עסקי אישי, המשלב פן מנטלי, תורם להתפתחות האישית והמקצועית ברבדים רבים. מחקרים שנערכו בתחום מראים, כי אימון עסקי לעסקים ולמנהלים תורם בשורה התחתונה לשיפור התוצאות והרווחיות, כאשר הכלים המתקבלים בתהליך מלווים את המנהל או בעל העסק לתקופה ממושכת מאוד, וממשיכים לתת פירות.

למשל, אימון אישי לעסק ולמנהל מאפשר לקבל משוב אובייקטיבי על ביצועים. לעיתים קרובות, משוב כזה אינו בנמצא בתוך עסק או חברה, בין אם בגלל "הבדידות של המנהל בפסגה", ובין אם בגלל שבתוך הפירמה האגו לא מאפשר לתת משוב כנה ואמיתי. במצב כזה, המנהל אינו יודע באמת היכן הוא עומד מבחינת כישורים וביצועים. אימון אישי לעסקים ולמנהלים משנה את התמונה, מאפשר לקבל פרספקטיבה, ומכאן באמת להשתפר.

אימון אישי עסקי עם אדם שיש לו ניסיון רב שנים בעמדות ניהוליות בכירות, מאפשר לראות דרך הנקודות המתות, כלומר נקודות העיוורון שמתחת לרדאר, שחובה להסתכל עליהן בשביל ללמוד, לחולל שינוי חיובי ולהתקדם. לעיתים צריך אומץ וכנות בשביל לראות, וזהו בדיוק תפקיד המאמן – להאיר את מה שחשוך ולתת את הכלים ההופכים חולשה לחוזקה.

בנוסף, אימון לעסקים ומנהלים מסייע בהגדרה מדויקת של השאיפות והיעדים, החל ברמה האישית ועד לרמת המחלקה והעסק בכללותו. כך גם מבינים כיצד לגייס את עובדי העסק או אנשי הצוות אל היעד המוגדר, איך מעבירים את המסר, איך מתגברים על התנגדויות, ואיך מוציאים את התוכנית מהלכה למעשה.

 

כיצד אימון לעסקים ומנהלים עוזק לפתח חוסן מנטלי ומודעות?

ללא ספק, מנהל ובעל עסק חייב להיות בעל חוסן מנטלי. ובניגוד למה שחושבים, חוסן מנטלי הוא לא רק תכונה מולדת, או תכונה שהתעצבה בשנים המוקדמות של החיים, אלא משהו שאפשר לעבוד עליו. בראש ובראשונה, אימון מנטלי לעסקים משמעו שיש לך עם מי לדבר. יש אדם "חיצוני" שאפשר להתייעץ איתו ולסמוך עליו, שחותר אך ורק להצלחתך, שרוצה לחזק אותך, ולא שופט או מבקר. 

בד בבד, המאמן מסייע לך להתגבר על חסמים וקולות פנימיים שמעכבים. למשל, המחשבה הנפוצה ש- "אני לא מספיק טוב", או הפחד לקבל החלטות משמעותיות, פחד משיווק עצמי, חסמים ביצירת שיתופי פעולה עסקיים, אמון עצמי נמוך, ועוד. במקום להישאר לבד עם החסמים האלו, המאמן הוא הקול הטוב שלוחש לך על האוזן, שמאמין בך, שיודע שזה קשה אבל גם יודע שאפשר להצליח.

אם כן, הפן המנטלי הוא חלק בלתי נפרד מאימון למנהלים ובעלי עסקים. מדובר בתהליך של העלאת המודעות והשליטה העצמית, של היכרות עם נקודות הכוח ועם נקודות החולשה שאפשר לשפר, של התכוננות לקראת מצבי משבר, ושל התמודדות עם חוסר וודאות. בשורה התחתונה, בתהליך הזה המנהל או בעל העסק נעשה ממוקד יותר, ערני וחד. הוא מסוגל לשמור על הקו הנכון אל היעד, תוך מימוש נרחב בהרבה של הפוטנציאל האישי והעסקי.

אימון לעסקים

כמה טיפים מנטליים לניהול

ככל שתהליך המחשבה של מנהל או בעל עסק מסודר יותר, ומשוחרר מהשפעה של מרכיבים לא רציונאליים, כך ההצלחה שלו תושפע יותר ממיומנות ופחות ממזל. הנה כמה טיפים שיכולים לעזור בכך:

  • הקדישו תשומת לב למידע שבא מהסביבה: שמרו על ערנות, אספו מידע, ודעו מתי נכון להתנתק מהמסך ולהתרכז במה שקורה מסביבכם.
  • גשו לכל בעיה עם יותר שאלות ופחות ודאות: שמרו על גמישות, הסכימו לשחרר מידע שאינו עדכני, והתאימו את המהלכים שלכם למה שקורה בזמן אמת.
  • קחו נשימה: לפני שאתם פועלים, קחו נשימה ותחשבו פעמיים. בצעו הערכות מצב שקולות וקבלו החלטות מושכלות, במקום לפעול אימפולסיבית מתוך לחץ.
  • מותר לקחת סיכונים: למנהל ובעל עסק יש החלטות שכרוכות בסיכונים כלכליים ונוספים. לפעמים גם מפסידים, זו עובדה. אבל מי שלא מסכן שום דבר, יתקשה להגיע להישג אמיתי.
  • בלי רחמים עצמיים : אם הפסדתם, עזבו את סערת הרגשות. היא רק יוצרת פחד מפני ההחלטה הבאה. רחמים עצמיים לא עוזרים, אלא פוגעים בכם. אל תחפשו אשמים בכישלון, לא אתם ולא אחרים. במקום זאת בדקו כיצד תוכלו לפעול טוב יותר בפעם הבאה.

יש לכם עוד שאלות? דברו איתי על האתגרים הניהוליים שלכם, ועל מה אתם רוצים להשיג. אני אגיד לכם מה אני שומע בין השורות, ונצא לדרך.

לעוד פרטים על אימון לבעלי עסקים ומנהלים בכלל, ועל הפן המנטלי בפרט, דברו איתי בטלפון 054-3170824 או קבעו פגישה דרך דף צור קשר באתר.

שתפו:

דברו איתי

עוד מאמרים

קואצ'ינג ניהול למנהלים

קואצ'ינג ניהול למנהלים ובעלי עסקים: כולנו בני אדם, ויכולים להשתפר בעל עסק וכל מנהל באשר הוא, לא מלקק דבש. זהו תפקיד מורכב, מאתגר, ובעיקר בודד,

דילוג לתוכן